اصفهان جوش > حفاظ در اصفهان > حفاظ دیوار در اصفهان

حفاظت از ساختمان ها با حفاظ دیوار در اصفهان

حفاظت از ساختمان ها با حفاظ دیوار در اصفهان | اصفهان جوش

نکاتی در مورد حفاظ دیوار در اصفهان

حفاظ دیوار در اصفهان برای ساختمان‌ ها بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت ساختمان می باشند. سربازانی آهنین و نیزه در کف که استوار بالای دیوار ایستاده ‌اند تا کسی مزاحم آسایش ساکنان ساختمان نگردد.
ولی هنگام انتخاب نوع حفاظ دیوار در اصفهان و زمان نصب آن به چه چیزهایی باید دقت نمود؟ با تیم تخصصی اصفهان جوش همراه باشید تا تمامی اطلاعات لازم درباره ی نرده و یا حفاظ دیوار اصفهان را دریافت نمایید. حفاظ دیواری در اصفهان بیشتر از جنس آهن و فولاد می باشند و نرده های چوبی به ‌ندرت و در مناطقی خاص استفاده می گردند. اما حفاظ فلزی چیست؟ چند نوع حفاظ فلزی وجود دارد؟ چه چیزهایی را باید در انتخاب نرده حفاظ دیوار اصفهان مدنظر قرار داد؟

نکاتی در مورد حفاظ دیوار در اصفهان | اصفهان جوش

انتخاب نوع حفاظ دیوار در اصفهان | اصفهان جوش

عوامل مؤثر بر انتخاب نوع حفاظ دیوار در اصفهان

قیمت حفاظ:
مثل هر چیزی دیگری این‌جا هم پای پول در بین می باشد. هر اندازه قیمت حفاظ دیوار حیاط اصفهان بالاتر باشد، انتخاب‌های تان نیز متنوع ‌تر می گردد. البته صرف هزینه اضافی نیز خوب نیست و همان‌طور که در ادامه توضیح می‌دهیم، گاهی ساده‌ترین نوع نرده حفاظ دیوار اصفهان هم بسیار کارساز می باشد.
کاربری حفاظ:

هر چه از نظر امنیت بیشتر روی حفاظ دیواری اصفهان حساب می‌کنید، باید ارتفاع و پیچیدگی بیشتری به آن‌ها بدهید. پس چنانچه در یک محل امن در وسط شهر سکنی گزیدید، دست شما باز است تا حفاظ‌هایی ساده مثل حفاظ سرنیزه ای را به کار بگیرید؛ آن هم با تراکم پایین که هزینه‌های شما را بسیار کاهش می‌دهد. تولید حفاظ دیواری اصفهان با بالاترین کیفیت توسط تیم متخصص اصفهان جوش انجام می پذیرد. اما اگر مثلاً خارج از شهر زندگی می‌کنید، از حفاظ دیوار شاخ گوزنی یا حفاظ دیوار بوته ای با تراکم بالا و ارتفاع بیشتر استفاده کنید تا خیال تان راحت‎تر باشد. البته حفاظ‌ های سنگین، به زیرکاری محکم‎تری نیز نیاز خواهند داشت.
سلیقه مالک:

حفاظ دیوار حیاط اصفهان هم مثل بقیه بخش‌های ساختمان کاربری‌ های مختلفی می‌توانند داشته باشند. یکی از این کاربری‌ها، زیبا کردن ساختمان است. پس به ظاهر حفاظ‌ ها نیز به خوبی دقت کنید. خود مشتری با سلیقه ترین شخص برای انتخاب نرده حفاظ دیوار اصفهان می باشد.

شاخصه های حفاظ دیوار در اصفهان

هنگام خرید یا مذاکره با تولید کننده حفاظ دیواری در اصفهان چه چیزهایی را باید مشخص نمود؟ فاکتور های زیر را بشناسید تا تخصصی تر با وی صحبت نمایید.
جنس حفاظ:
همان طور که گفتیم تقریباً تمامی انواع حفاظ دیواری در اصفهان از جنس فولاد یا به زبانی دیگر، آهنی می باشند. نتیجتا می توان این مورد را تا حدودی نادیده انگاشت.
نوع حفاظ:
حفاظ‌های فولادی در می‌تواند طرح سرنیزه ای، حفاظ دیوار شاخ گوزنی، حفاظ دیوار بوته ای، حفاظ دیوار نیزاری و یا حفاظ دیوار لیلیوم باشند.

شاخصه های حفاظ دیوار در اصفهان | اصفهان جوش

ویژگی های حفاظ دیوار در اصفهان | اصفهان جوش

ارتفاع حفاظ: تولید حفاظ دیواری اصفهان به‌طور معمول با ارتفاع یک تا یک‌ و نیم متر می باشد. ارتفاع از مهم‌ترین مواردی ست که روی قیمت حفاظ دیوار حیاط اصفهان تأثیر مستقیم دارد. ضمنا برای کاربردهای خاص می‌توانید ارتفاع دلخواه خود را برای حفاظ دیوار حیاط اصفهان انتخاب فرمایید.
تراکم حفاظ:
تعداد میله‌های عمودی در هر متر عرض حفاظ دیوار حیاط اصفهان، تراکم آن را مشخص می نماید. هر چه تراکم نرده حفاظ دیوار اصفهان بیشتر باشد، یعنی میله‌های عمودی به هم نزدیک‌تر می باشند و تراکم پایین تر به مثابه فاصله بیشتر میله‌ها با هم می باشد. هر چه تراکم حفاظ دیوار اصفهان کمتر باشد، هزینه ساخت حفاظ پایین‌تر خواهد آمد. تراکم بیشتر امنیت بیشتر و گاهی هم زیبایی بیشتری به وجود خواهد آورد.


انواع حفاظ دیوار

حفاظ دیوار شاخ گوزنی
یکی از رایج‌ترین حفاظ‍‎ های مورد استفاده روی دیوارهای شهر اصفهان، حفاظ دیوار شاخ گوزنی است. این حفاظ فلزی به دلیل شباهت به شاخ گوزن به این نام شهرت پیدا کرده است و جزء دسته حفاظ های فوق العاده زیبا طبقه ‌بندی می گردد. قیمت حفاظ شاخ گوزنی در اصفهان نسبت به سایر حفاظ ها بیشتر می باشد. هر چند که برای این نوع حفاظ فلزی هم محدوده قیمتیِ مشخص وجود ندارد و قیمت حفاظ شاخ گوزنی در اصفهان وابستگی بسیار زیادی به تعداد شاخه، عرض و ارتفاع حفاظ مواد مصرفی و کیفیت تولید آن خواهد داشت. از مزیت‌های حفاظ دیوار شاخ گوزنی امنیت بالای آن می باشد. عبور از بالای حفاظ دیوار شاخ گوزنی تقریباً غیرممکن می باشد و خم کاری‌های رو به بیرون و در جهات مختلف حفاظ شاخ گوزنی مانع از ایستادن در کنار آن ها می گردد.

انواع حفاظ دیوار - حفاظ دیوار شاخ گوزنی | اصفهان جوش

انواع حفاظ دیوار - حفاظ دیوار سر نیزه ای | اصفهان جوش

حفاظ دیوار سرنیزه ای
در کنار حفاظ‌ های ساده که متشکل از تعدادی میله عمودی می باشد، حفاظ دیوار سرنیزه ای نیز یک حفاظ نوستالژیک به شمار می رود که همه ما با آن خاطره داریم. این نوع حفاظ فلزی کماکان مشتریان خاصی دارد و از محبوب ‌ترین انواع حفاظ فلزی به حساب می‌آید. این نوع حفاظ دیواری را می‌توان برای تمامی ساختمان‌ ها با کاربری ‌های مختلف مورد استفاده قرار داد و یکی از رازهای پرفروش بودن آن نیز کاربری گسترده اش می باشد. این نرده‌ ها معمولاً در ارتفاع‌های ۱۰۰، ۱۲۰ یا ۱۵۰ سانتی‌متری مورد استفاده قرار می گیرند. نرده حفاظ دیوار سرنیزه ای از جمله مدل حفاظ ‌های بسیار کاربردی محسوب می‎ گردد که در مدل های یک، دو و سه ‌طرفه تولید گردیده است تا تمام افراد بتوانند با توجه به نیاز و شرایط خود این محصول را تهیه کنند و مورد استفاده قرار دهند. حفاظ دیوار سرنیزه ای به نسبت سایر مدل حفاظ ‌های موجود در بازار بیشتر شناخته شده است، زیرا از طراحی ساده‌ای برخوردار است.

نرده حفاظ دیوار لیلیوم
حفاظ دیوار لیلیوم یکی از زیباترین حفاظ های مورد استفاده در اصفهان می باشد. امنیت حفاظ دیوار لیلیوم حتی از حفاظ دیوار شاخ گوزنی هم بیشتر می باشد. ظاهر آن با الهام از گل لیلیوم طراحی شده و نام لیلیوم هم به همین خاطر به آن اطلاق می گردد. معمولاً رنگ‌آمیزی آن به‌ صورت دو رنگی انجام می پذیرد. از نکات قابل توجه در مورد حفاظ لیلیوم، امکان تولید حفاظ دیوار لیلیوم در ارتفاع‌های دلخواه است. این موضوع سبب می‌شود تا تم تخصصی اصفهان جوش با دست باز و بر اساس زیبایی ارتفاع آن را تعیین نمایند.

انواع حفاظ دیوار - حفاظ دیوار لیلیوم | اصفهان جوش

انواع حفاظ دیوار - حفاظ دیوار فرفورژه | اصفهان جوش

حفاظ دیوار فرفورژه
فرفورژه علاوه بر نرده راه پله فرفورژه و حفاظ پنجره اصفهان، در ساخت حفاظ دیوار در اصفهان هم کاربرد دارد. نرده های فرفوژه دارای طرح‎های متنوع و متفاوتی بوده و در عین زیبایی، مستحکم نیز می باشند. معمولاً نرده حفاظ دیوار فرفورژه نیاز به نگهداری و رسیدگی دائمی دارد، به‌طوری‌ که هر سه یا چهار سال باید نقاشی گردد. همان‌طور که بیان کردیم به سبب استحکام زیاد حفاظ نرده فرفورژه معمولاً دارای قیمت زیادتری می باشند، ولی باید در نظر داشت که هزینه انجام‌شده امنیت بالایی را به ارمغان خواهد آورد.


نرده حفاظ دیوار نیزاری
نام حفاظ نیزاری هم توضیحات کافی را در باب ظاهر ش ارائه می نماید. این نوع حفاظ نیز علاوه بر تأمین امنیت ساختمان، نوعی دکوراسیون هم به شمار می رود. طراحی و تولید حفاظ دیواری نیزار یا سرنیزه فوق‌العاده زیبا و امن است. شاید بین زیبایی حفاظ های نیزار، بوته ای و شاخ گوزنی نتوان به سهولت نظر قطعی داد و انتخاب آن‌ ها بستگی زیادی به سلیقه مشتریان داشته باشد. یکی از محاسن حفاظ نیزاری این است که همه شاخه‌های نرده به‌صورت مستقیم به شاسی جوشکاری می گردند. شاخه های اصلی هم از بالا به هم جوش خورده اند. به همین علت نقاط جوش کمتری وجود خواهد داشت.

انواع حفاظ دیوار - حفاظ دیوار نیزاری | اصفهان جوش

انواع حفاظ دیوار - حفاظ دیوار بوته ای | اصفهان جوش

حفاظ دیوار بوته ای
حفاظ بوته ای هم از انواع حفاظ خاردار محسوب می گردد و مانند حفاظ دیوار شاخ گوزنی به عنوان یک سپر امنیتی و ضد صعود بر روی دیوار قرار می‌گیرد و مانع بزرگی برای هر نوع ورود بی‌ اجازه ایجاد می نماید. از نظر نصب هم مثل حفاظ شاخ گوزنی و نیزاری نصبی آسان و بی‌ دردسر دارد. حفاظ دیوار بوته ای در ارتفاع‌ های مختلف می‌توانند ساخته و مورد استفاده قرار گیرند.

مقالات مرتبط