اصفهان جوش > پرگولا در اصفهان

اطلاعاتی مفید در مورد ساخت پرگولا در اصفهان

اطلاعاتی مفید در مورد پرگولا | اصفهان جوش

پرگولا چیست؟

برای پاسخ به پرسش “پرگولا چیست؟” باید بگوئیم با وجود محبوبیت بسیار زیاد این سازه، اغلب تعریف خاصی ارائه نگردیده است. ولی اینکه تعریف “پرگولا چیست؟” در ایجاد چشم انداز حائز اهمیت بوده و هست. مهم ‌تر از همه اینکه چگونگی تفاوت آن با طاق بست یا مکان پارک ماشین می‌تواند ابهام برانگیز محسوب گردد.
اصولا پرگولا را می توان در گروه آلاچیق ‌ها طبقه بندی نمود. اما پرگولا با آلاچیق تفاوت‌های زیادی را دارا می باشد. پرگولا سازه‌ای با سقفی مشبک می باشد که در باغ‌ ها برای طراحی ورودی‌های زیبا، محوطه‌سازی، مسیر تردد یا جای نشستن، مورد بهره برداری قرار می‌گیرد؛ علاوه بر این از پرگولا ها روی بام‌ ها هم می‌توان استفاده کرد. بر خلاف انواع سنتی که از ستون‌های گچی و آجری ساخته می‌شدند، پرگولاهای مدرن از موادی مثل چوب، فایبرگلاس، آلومینیوم و… ساخته می گردند.
انتخاب هرکدام از این مواد به سلیقه و شرایط آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد. به عنوان مثال پرگولا ی چوبی را نمی‌توان در آب و هوای مرطوب و پرباران استفاده نمود.

پرگولا چیست؟ | اصفهان جوش

مراحل ساخت پرگولا در اصفهان | اصفهان جوش

مراحل ساخت پرگولا در اصفهان

پیش از ساخت پرگولا در اصفهان یک سکوی بتنی کوچک و کم ارتفاع ساخته می گردد. در مرحله ی بعد صفحات بیس پلیت، پیش از عملیات بتن ریزی به سکو متصل می گردد. پایه های پرگولا بر روی این سکو قرار خواهند گرفت. در ادامه مونتاژ کردن سازه با جوش و پرچ صورت خواهد گرفت. در نهایت باید برای تقویت اتصالات از پروفیل های نبشی استفاده نمود.
کلیه پروفیل‌ های سازه از راه محاسبات تعیین می‌شود که باید قادر به تحمل وزن خود باشند. در انتها پوشش کلیه سطوح با مصالحی از جمله چوب و سنگ کار می گردد. این عمل توسط پیچ گالوانیزه و کلیپس به اِلِمان سازه پرگولا نصب می گردند. به طور کلی ساخت پرگولا در اصفهان نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد. می توانید برای این منظور از متخصصان این حوزه که هم اکنون در سایت تخصصی اصفهان جوش مشغول به فعالیت هستند، یاری بگیرید.

انواع پرگولا در اصفهان

انواع پرگولا در اصفهان از نظر کاربردی به دو طبقه ی اصلی تقسیم می گردد:
یکی سازه‌ هایی که برای پوشش دادن یک مسیر و محل عبور ساخته می‌شوند و دیگری مکانی خاص و متفاوت برای استراحت می‌باشند. دسته های مختلف پرگولا از نظر شکل های مختلف ساخت بدین شرح است:
_ پرگولا پرچین ‌دار
_ پرگولا دیواره‌ دار ثابت
_ پرگولا دیواره ‌دار متحرک
_ پرگولا دیواره‌ دار پره ای
_ پرگولا دیواره ‌دار شیشه ای یا طلقی
_ پرگولا بدون‌ دیواره با امکان وصل پرده به عنوان دیواره

انواع پرگولا در اصفهان | اصفهان جوش

محل نصب پرگولا | اصفهان جوش

محل نصب پرگولا در اصفهان

عموما پرگولا ها در مناطق گرم و حاره‌ای طرفداران بیشتری خواهند داشت. جایی که گیاهان رونده روی آن‌ها سایه خواهند انداخت و مکانی مطبوع برای نشستن و استراحت ایجاد می نمایند. در برخی از طراحی ‌های جدید در اصفهان به جای گیاهان از توری ‌های شبکه‌ای هم برای پوشاندن سقف پرگولا در اصفهان استفاده می‌کنند.
پرگولا
می‌تواند به خانه متصل گردد، در کنار خانه برپا شود و یا در وسط باغ قرار داده شود. پرگولا می‌تواند یک مکان آرام و خلوت برای استراحت ایجاد نماید. سقف پرگولا در عین ایجاد سایه نور خورشید را نیز وارد می نماید. این مکان بسیار زیبا بوده و به نقطه مرکزی حیاط خانه تبدیل می گردد.


سقف پرگولا در اصفهان توسط انواع گیاهان رونده تزیین می شود که جلوه ای خاص به این سازه ی زیبا خواهد داد. تیم تخصصی اصفهان جوش علاوه بر ساخت نرده در اصفهان، عرضه ی حفاظ آکاردئونی در اصفهان، فروش حفاظ دیوار در اصفهان، ارائه ی انواع حفاظ دیوار شاخ گوزنی، حفاظ بوته ای اصفهان و ساخت حفاظ پنجره در اصفهان، به صورت تخصصی و ویژه انواع پرگولا و آلاچیق را نیز برای شما آماده کرده و شما گرامیان می توانید از بین طرح های موجود، یکی را برگیزینید و یا اینکه طرح پیشنهادی خود را ارائه کنید و بهترین محصول را تحویل بگیرید. محل نصب پرگولا را می توانید به کارشناسان ما بسپارید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

مکان نصب پرگولا | اصفهان جوش
انتخاب پرگولای مناسب | اصفهان جوش

انتخاب پرگولای مناسب

برای ساخت پرگولا در اصفهان که برای مشتری مناسب باشد پیش از هرچیزی باید کاربری و موقعیتی را که پرگولا در آن قرار میگیرد به خوبی سنجیده گردد. این مورد به مشتری کمک خواهد کرد تا هم مصالح مورد نیاز را برای ساخت پرگولا به درستی انتخاب شود و هم انتخاب میان مدلهای متنوع پرگولا راحت تر صورت گیرد و در آخر اینکه ضمایم و تزئیناتی را به پرگولای مذبور اضافه نمود.


عوامل موثر بر میزان هزینه ساخت پرگولا در اصفهان

ساخت پرگولا در باغ ها و حیاط های بزرگ و یا حتی بالکن ها و بهارخواب های بزرگ بسیار مرسوم می باشد. این سازه زیبای چوبی می‌تواند با کارکردهای مختلفی ساخته می گردد. این تنوع بیشتر به موارد استفاده از پرگولا مربوط می شود. این فضای کوچک می‌تواند به عنوان سایه بانی در کنار استخر و اسپا، محلی برای گردهمایی و معاشرت و یا جای قرارگیری باربیکیو مورد بهره برداری قرار گیرد.
تزئین پرگولا با گیاهان رونده و قراردادن گلدان های کوچک و بزرگ در اطراف آن، از جمله مواردی است که بعد از ساخت پرگولا در اصفهان انجام می پذیرد و زیبایی این سازه را صد چندان می نماید.

هزینه ساخت پرگولا در اصفهان | اصفهان جوش

قیمت ساخت پرگولا در اصفهان | اصفهان جوش

هزینه ساخت پرگولا در اصفهان به این موارد بستگی مستقیم دارد:
_ تزئینات بکار رفته در پرگولا
_ طراحی و نقشه کلی پرگولا
_ ابعاد پرگولا
_ نوع مواد اولیه بکار رفته در پرگولا
_ مسافت کارگاه تولید پرگولا تا محل احداث
_ محل برپایی پرگولا
به طور کلی برآورد هزینه و قیمت ساخت پرگولا در اصفهان و کلیه ی سازه های چوبی این چنینی با رنگ مقاوم دربرابر رطوبت، بارندگی و چوب مقاوم مثل کاج روسی برای هر متر مربع متفاوت می شود. البته بر اساس ابعاد تیر ها، نرده های چوبی و سکوی داخلی آلاچیق و یا پرگولا قیمت کلی نوسان می یابد. توصیه می کنیم برای اطلاع تمامی موارد مربوط به ساخت پرگولا در اصفهان با کارشناسان ما تماس برقرار کنید تا از تمامی نکات مورد نظر که ذهن تان را به خود مشغول کرده است آگاهی پیدا کنید.

مقالات مرتبط